Спортните новини: Днес (10) | Вчера (5)
ЦСКА записа втора победа в Испания
Автор: Екип на Sofia24.bg 11:04 / 29.01.2008Коментари (0)4477
© Plovdiv24.com
Отборът на ЦСКА се класира за финала на четиристранния международен турнир "Pego Cup 2008", след победа с 2:1 над румънския Унирея.

Головете за армейците отблеязаха Йордан Юруков в 38-ата минута и влезлият като резерва Хосе Гарсес в 48-ата минута.

Двата тима започнаха предпазливо и в първите минути липсваха положения пред двете врати. За нашите най-активен бе Йордан Юруков.

Резултатът бе открит след 38 минути игра от Юруков,който стреля технично от пряк свободен удар и не остави шанс на вратаря Григорие.

Унирея получи право да изпълни дузпа още в следващата минута след като Машадо извърши нарушение в нашето наказателно поле. Главния съдия показа жълт картон на бранителя.Зад топката застана Мунтеану,но Ивайло Петров успя да спаси неговия удар.

В 43-ата минута при едно центриране от ъглов удар румънците стигнаха до изравнителен гол.Мара бе оставен непокрит в наказателното поле и от близко разстояние разстреля Петров.

Второто полувреме започна добре за армейците. Хосе Луис Гарсес, който влезе като резерва, се възползва от колективна грешка на отбрана на румънците и техният вратар Богдан Стеля, и направи 2:1.

В 75-ата минута Флорентин Петре можеше да реализира трети гол за ЦСКА, но прехвърлящият му удар бе спрян непозволено извън наказателното поле от стража на румънците. Съдията обаче остана безмълвен,въпреки явното нарушение на правилата.

В даденото от рефера продължение на редовното време ЦСКА извади късмет, след като коженото кълбо срещна левия страничен стълб на вратата пазена от Пиргов след удар на Константин.

Така на финала на 31 януари, отборът на ЦСКА ще играе срещу победителя от другия двубой между Локомотив Москва и австрийския Аустрия Кернтен.

ЦСКА: 12.Ивайло Петров (45 - 22.Илко Пиргов), 2.Ненад Настич, 3.Александър Тунчев-кап., 14. Валентин Илиев, 84.Фелипе Машадо, 5.Тодор Янчев (89 - 27.Куидо Ланзаат), 10.Георги Илиев (45 - 28.Маркиньос), 21.Удоджи (89 - 26.Янко Сандански), 18.Флорентин Петре (82 - 29.Муса Гай), 20.Йордан Юруков (91 - 16.Симеон Златев) и 7.Ивайло Димитров (45 - 9.Хосе Гарсес).