Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Левски победи Спортист (Своге) с 1:0
Автор: Екип на Sofia24.bg 01:35 / 27.01.2008Коментари (0)139
© София Днес
Левски спечели контролната среща със Спортист (Своге) с 1:0 с гол на Валери Домовчийски в 29-та минута от дузпа. Мачът се игра на помощния терен на „Герена" пред близо 1000 зрители. Наставникът на сините Станимир Стоилов пусна като титуляри доста млади футболисти като Стефан Станчев, Ратко Мутафчийски, Ели Зизов, Виктор Генев и новите попълнения Исмаил Иса, Цветомир Матев и Жоазиньо. Последният започна доста силно мача и развинти защитата на гостите. В 19-та минута вратаря Митрев получи болки в ръката и бе заменен принудително от Цветан Димитров. 10 минути по-късно, Матев изведе Валери Домовчийски сам срещу вратаря на гостите, който фаулира нападателя на Левски и Антон Генов отсъди дузпа. Стражът на гостите бурно оспорва решението и реферът го отстрани от игра. Валери Домовчийски сам изпълни дузпата и отбеляза единствения гол в мача.До края на полувремето ще се запомнят добрите взаимодействия между Матев и Жоазиньо, както и силното включване на Сашо Киров, който влезе на мястото на Ели Зизов. След почивката Станимир Стоилов пусна основните си футболисти, но до нов гол не се стигна. Ще се запомнят далечни удари на Жоазиньо, Тасевски и Боримиров. Гостите от Своге имаха добра възможност да изравнят 15 минути преди края, но младия вратар Цветан Димитров се намеси добре и опази вратата си суха.

Източник: levski.bg