Спортните новини: Днес (2) | Вчера (9)
Мирослава Минчева е държавна шампионка по спортна стрелба
Автор: Георги Куситасев 22:15 / 30.06.2024Коментари (0)478
© Български стрелкови съюз
Мирослава Минчева спечели държавната титла на 25 метра пистолет при жените на първенството по спортна стрелба с малокалибрено оръжие, което се проведе в София.

Състезателката на Светкавица Търговище бе най-прецизна на стрелбището в квартал "Гео Милев" с 575 точки в квалификациите и финал 35 точки.

Среброто взе Гинка Дачева (Снайпер) с 23 точки във финала, а трета е Лидия Ненчева от Тракия Пловдив с 19 точки.

Антон Ризов е победител при мъжете. Състезателят на Тракия Пловдив спечели на 50 м пушка с резултат 624.6 точки, следван от съотборниците си Георги Канев с 607.1 и Георги Топалов 606.3 точки.

При жените първа в тази дисциплина е Петя Луканова от АП Спорт с 614.6 точки. Втора е Таня Ризова (Тракия Пловдив)  с 610.9, а трета Теа Димитрова от Снайпер с 606.6 точки.