Спортните новини: Днес (1) | Вчера (7)
Левски отстрани ПАОК след равенство в Солун
Автор: Цвети Христова 22:27 / 28.07.2022Коментари (0)11160
©
ПАОК и Левски завършиха наравно при 1:1 в среща реванш от втория предварителен кръг на Лигата на Конференциите. "Сините" победиха в София с 2:0. Така столичният тим продължава в следващия кръг на надпреварата. Наставникът на "сините" Станимир Стоилов заложи на същите 11, които победиха гърците преди една седмица.

В 12-ата минута Билал Бари получи извеждащ пас зад гърба на централните бранители, но при овладяването на топката се забави и Ингасон го застигна. Въпреко това таранът на "сините" се пребори със своя опонент и подаде към намиращия се на празна врата Уелтон, който прати топката в мрежата. Попадението не бе зачетено заради фаул в атака на Бари.

Само четири минути по-късно Бари изведе Уелтон сам срещу вратаря, но головата атака на българския тим бе спряна с много спорна засада.

Така се стигна до 25-ата минута, в която столичани откриха резултата. Лирацис върна към своя вратар, но Роналдо пресече подаването, излъга Котарски и прати топката в мрежата.

ПАОК създаде единственото си положение в 45-ата минута, когато Нарей стреля, но ударът му излезе в аут.

Гърците стигнаха до изравнителен гол в 56-ата минута. Филип Кръстев не успя да отиграе добре топката в половината на "сините". Бисесвар отне топката и изведе Тиаго Дантас сам срещу Николай Михайлов, а португалецът вкара за 1:1.

В 65-ата минута Котарски улови удар на Георги Миланов. Седем минути след това Дъглас Аугусто получи заслужен втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Уелтон.

В 80-ата минута ПАОК остана с девет души на терена. Виейриня фаулира Петрис и получи жълт картон. Португалецът започна да спори със съдията и получи второ официално предупрежение. В последните минути на срещата Уелтон остана сам срещу вратаря на домакините, но ударът му бе неточен.

ПАОК - Левски 1:1

0:1 Роналдо (25)

1:1 Тиаго Дантас (56)

ПАОК: 42. Котарски, 19. Лирацис, 4. Ингасон, 2. Каргас, 55. Соарес, 8. Аугусто, 27. Куртич, 14. Живкович, 26. Дантас, 30. Куалиата, 77. Нарей

Левски: 13. Михайлов, 2. Петрис, 23. Сундберг, 33. Кордоба, 22. Галчев, 30. Кръстев, 5. Ван дер Каап, 7. Миланов, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 19. Бари