Спортните новини: Днес (5) | Вчера (3)
Юноша на Славия донесе победата на Левски в най-старото столично дерби
Автор: Цвети Христова 22:12 / 19.05.2022Коментари (0)6718
© Фейсбук
Левски победи Славия с 2:1 като гост в мач от 30-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" започна с натиск на гостите. Още в началните минути на срещата "сините" имаха възможност да открият резултата, Уелтън обаче не успя да засече топката след центриране на Бари. В 25-ата минута Илиян Стефанов стреля с глава, Вуцов обаче спаси, получи се рикошет в тялото на футболиста на Левски, но топката не попадна в очертанията на вратата.

В 37-ата минута левскарите откриха резултата. Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле, където Илиян Стефанов засече топката с глава и я прати  в мрежата за 1:0. В последната минута на първото полувреме "сините" направиха  контраатака, Филип Кръстев пое топката и пробяга  с нея повече от 40 метра, след което обаче стреля над вратата.

През втората част определено Славия подобри играта си. В 61-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Иван Минчев бе съборен от Филип КръстевГеорги Вълчев превърна 11-метровия наказателен удар в гол за 1:1. В 83-ата минута Георги Миланов подаде топката на Филип Кръстев, който с техничен удар прехвърли Светослав Вуцов за 1:2.

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 29. Гьоко Зайков, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес (64' 23. Емил Виячки), 14. Микита Никалаевич (64' 88. Тони Тасев), 77. Георги Вълчев, 73. Иван Минчев (64' 71. Кристиян Стоянов), 11. Кристиан Добрев, 7. Йон Бакеро, 9. Мартин Петков

Треньор: Златомир Загорчич

Левски: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 17. Велтон (59' 7. Георги Миланов), 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов