Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
Кайседо спаси ЦСКА-София от загуба в Кърджали
Автор: Екип Sofia24.bg 20:51 / 16.12.2021Коментари (0)5632
©
ЦСКА-София спечели точка при гостуването си на Арда в отложен мач от 2-рия кръг на Първа лига. Двубоят завърши наравно 2:2.

Домакините на два пъти излизаха напред в резултата след попадения на Тонислав Йорданов в 31-ата минута от дузпа и на Иван Коконов в 55-ата.

Жорди Кайседо обаче вкара два гола и донесе точката на столичани. Второто попадение на нападателя падна в добавеното време на мача.

Минути след края на срещата, ръководството на ПФК Арда се събра спешно и взе единодушно решение да освободи Славко Матич.

Наставникът разкри за бойкот срещу него, назова имена и призна, че е обмислял оставка.

Поводът за това решение, са неистините и лъжите, които Матич каза в ефира на телевизията, излъчваща двубоя, се казва в официално изявление на тима от Кърджали.

"Ръководството на ПФК Арда няма да толерира подобен род изказвания, които не отговарят на истината и уронват имиджа на клуба. Новият наставник на отбора ще бъде обявен, когато бъде постигната договорка", се казва още в изявлението.

Арда - ЦСКА - София 2:2

1:0 Тонислав Йорданов 31 (дузпа)

1:1 Жорди Кайседо 45+1

2:1 Иван Коконов 55

2:2 Жорди Кайседо 90+2

Стартови състави:

Арда: 12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев, 10. Ковачев, 18. Рубежич, 24. Петков, 25. Кики, 33. Тилев, 70. Иванов, 77. Юруков, 98. Йорданов.

Треньор: Славко Матич

ЦСКА - София: 25. Евтимов, 15. Вион, 2. Матей 29. Лам, 18. Мазику, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 7. Баи, 11. Чатакович, 10. Йомов, 9. Кайседо.