Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
Царско село изпусна Ботев (Враца) в дербито на изпадащите
Автор: Екип Sofia24.bg 15:15 / 26.11.2021Коментари (0)4403
© DIEMA SPORT
Ботев (Враца) и Царско село завършиха 0:0 в откриващия мач на 16-ия кръг на Първа лига. Хората на Любослав Пенев имаха инициативата през по-голямата част от двубоя, но така и не отбелязаха гол.

Гостите влязоха по-активно в мача и още във 2-ата минута можеха да поведат, но Ален Стеванович шутира във вратаря Костов. Седем минути по-късно отново той  се озова на върха на атаката, но не уцели вратата. И пред Димо Бакалов се откри добра възможност в 15-ата минута, но и той шутира слабо.

Домакините създадоха първото си опасно положение в 27-ата минута, когато Виктор Василев центрира, но Бабунски и Матеус се разминаха с топката.

През второто полувреме двамата вратари скучаеха, както скучаеха и феновете по трибуните. Страхотна изява на стража на Царско село - Янко Георгиев, не позволи на домакините да излязат напред в резултата.

Бабунски изведе Красимир Георгиев очи в очи със стража на гостите, който обаче се хвърли краката му и улови топката. Последваха силни минути за тима на Любо Пенев, но пропуски направиха Васил Шопов и Миси Мезу.

В 82-ата минута официално предупреждение получи треньорът на врачани Даниел Моралес, който бурно оспори съдийско решение.

В самия край на мача Дориан Бабунски засече с глава центриране от фаул, но топката не попадна в очертанията на вратата.

Стартови състави:

Ботев (Враца): 76 Красимир Костов, 77 Мартин  Николов, 5 Костадин  Ничев, 18 Илия Миланов-капитан,  22 Диего Фераресо, 6 Антонио Георгиев, 88  Йоан Бауренски, 94 Юлиан Ненов, 16 Матеус Касини, 11 Виктор  Василев, 20 Дориан Бабунски

Треньор Даниел Моралес

Царско село: 1 Янко Георгиев, 25 Александър Александров, 3 Мартин Кавдански, 21 Венцислав Василев, 83 Христо Попадийн, 80 Карлос Охене, 10 Лъчезар Балтанов, 93 Васил  Шопов, 7 Димо Бакалов, 12 Лукас Диас, 8 Ален Стеванович