ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Бизнес
Институции
Криминални
Общество
Първа публична поява от месеци: Кейт Мидълтън поздрави хората от балкона на Бъкингамския дворец
Автор: Екип Sofia24.bg 17:24 / 15.06.2024Коментари (0)1320
©
Съпругата на британския престолонаследник Кейт Мидълтън, която се лекува от рак, заедно с останалата част от кралското семейство поздравиха публиката от балкона на Бъкингамския дворец и наблюдаваха въздушния парад по случай официалния рожден ден на краля Чарлз III, предава Sky News.

По-рано в събота принцесата на Уелс присъства на първия си официален ангажимент след обявяването на заболяването си. Тя присъства на военен парад на Кралската гвардия.

Британските монарси традиционно празнуват рождения си ден два пъти. Официалните рождени дни традиционно се празнуват през лятото на първата, втората или третата събота на юни, независимо от действителната им дата. На този ден се провежда парадът Trooping the Color, една от най-колоритните церемонии в Обединеното кралство, наблюдавана от хиляди хора в централен Лондон. Празникът е съпроводен с тържествен военен парад и артилерийски залп. Крал Чарлз III празнува истинския си рожден ден на 14 ноември.

Както Sky News съобщи по-рано, досега не беше известно дали Кейт Мидълтън ще участва в традиционното появяване на балкона на Бъкингамския дворец. След като се върна от парада на гвардейците обаче, тя и останалата част от британското кралско семейство излязоха да поздравят събралите се в царската резиденция. Там те наблюдаваха авиошоуто, докато елитният екип Red Arrows боядисваше небето в цветовете на Юнион Джак. Британските военновъздушни сили съобщиха, че общо над 30 самолета ще се вдигнат във въздуха.

Дворецът Кенсингтън обяви на 17 януари, че Кейт Мидълтън е претърпяла планова коремна операция. Причините за хирургическата интервенция не се уточняваше.

По-късно Мидълтън обяви на 22 март, че е била диагностицирана с рак след операция и е подложена на химиотерапия. Принцесата отбеляза, че е добре и се подобрява с всеки изминал ден. Тя също така помоли обществеността да даде на семейството си време и уединение.

Вестник Daily Mail, позовавайки се на източници, съобщи, че принцесата е трябвало да направи публично достояние информацията за рака поради заплахата от изтичане на информация.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Международни новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
ТИР уби 12-годишно момиче край Плевен
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Зоологическа градина в София
Столичен общински съвет 2024-2028г.
Античен град Хераклея Синтика разкрива още от тайните си
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията