ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Бизнес
Институции
Криминални
Общество
Павел Дуров: Telegram не е "анархистичен рай" и Франция греши, като използва закони от епохата преди появата на смартфоните
Автор: Екип Sofia24.bg 09:19 / 06.09.2024Коментари (2)913
©
Основателят на приложението за съобщения Telegram Павел Дуров, срещу когото се води разследване във Франция, заяви рано в петък, че френските власти е трябвало да се обърнат към компанията му с оплаквания, а не да го задържат.

В първия си публичен коментар след задържането му миналия месец Дуров публикува съобщение в канала си в Telegram, в което отрича всякакви предположения, че приложението е "анархистичен рай".

Той заявява, че разследването на приложението е било изненадващо, тъй като френските власти са имали достъп до "горещата линия", за чието създаване той е помогнал, и са могли да се свържат с представителя на Telegram в ЕС по всяко време.

"Ако дадена държава е недоволна от дадена интернет услуга, установената практика е да започне съдебно производство срещу самата услуга", пише той.

"Използването на закони от епохата преди появата на смартфоните, за да се обвини изпълнителен директор в престъпления, извършени от трети страни в платформата, която той управлява, е погрешен подход."

Според него Telegram не е съвършен, но той отрича да има злоупотреби, свързани с приложението.

"Но твърденията в някои медии, че Telegram е някакъв анархичен рай, са абсолютно неверни", пише той. "Всеки ден сваляме милиони вредни публикации и канали".

"Фокус" публикува коментара на Павел Дуров без редакторска намеса:

"Благодаря на всички за подкрепата и любовта!

Миналия месец ме разпитваха в полицията в продължение на 4 дни, след като пристигнах в Париж. Казаха ми, че може да съм лично отговорен за незаконното използване на Telegram от други хора, защото френските власти не са получавали отговори от Telegram.

Това беше изненадващо по няколко причини:

1. Telegram има официален представител в ЕС, който приема и отговаря на исканията на ЕС. Електронният му адрес е бил публично достъпен за всеки в ЕС, който напише в Google "Telegram EU address for law enforcement" (адрес на Telegram в ЕС за правоприлагащите органи).

2. Френските власти имаха многобройни начини да се свържат с мен, за да поискат съдействие. Като френски гражданин бях чест гост на френското консулство в Дубай. Преди известно време, когато ме помолиха, лично им помогнах да създадат гореща линия с Telegram за справяне със заплахата от тероризъм във Франция.

3. Ако дадена държава е недоволна от дадена интернет услуга, установената практика е да започне съдебно дело срещу самата услуга. Използването на закони от епохата преди появата на смартфоните, за да се обвини изпълнителен директор в престъпления, извършени от трети страни в управляваната от него платформа, е погрешен подход. Изграждането на технологии е достатъчно трудно и без това. Никой новатор няма да създаде нови инструменти, ако знае, че може да бъде подведен под лична отговорност за потенциална злоупотреба с тези инструменти.

Установяването на правилния баланс между неприкосновеността на личния живот и сигурността не е лесно. Трябва да се съчетаят законите за защита на личните данни с изискванията на правоприлагащите органи, както и местните закони със законите на ЕС. Трябва да се вземат предвид и технологичните ограничения. Като платформа искате процесите ви да бъдат последователни в световен мащаб, като същевременно гарантирате, че с тях няма да се злоупотребява в държави със слабо върховенство на закона. Поели сме задължението да се ангажираме с регулаторните органи, за да намерим правилния баланс. Да, ние държим на принципите си: нашият опит се формира от мисията ни да защитаваме потребителите си в авторитарни режими. Но винаги сме били отворени за диалог.

Понякога не можем да постигнем съгласие с регулаторния орган на дадена държава относно правилния баланс между неприкосновеността на личния живот и сигурността. В тези случаи сме готови да напуснем тази държава. Правили сме го много пъти. Когато Русия поиска да предадем "ключове за криптиране", за да осигурим възможност за наблюдение, ние отказахме - и Telegram беше забранен в Русия. Когато Иран поиска да блокираме каналите на мирни протестиращи, ние отказахме - и Telegram беше забранен в Иран. Готови сме да напуснем пазари, които не са съвместими с нашите принципи, защото не го правим за пари. Водени сме от намерението да носим добро и да защитаваме основните права на хората, особено на места, където тези права се нарушават.

Всичко това не означава, че Telegram е съвършен. Дори фактът, че властите могат да се объркат къде да изпращат искания, е нещо, което трябва да подобрим. Но твърденията в някои медии, че Telegram е някакъв анархистичен рай, са абсолютно неверни. Всеки ден сваляме милиони вредни публикации и канали. Публикуваме ежедневни доклади за прозрачност. Имаме директни горещи линии с неправителствени организации, за да обработваме по-бързо спешни искания за модериране.

Въпреки това чуваме гласове, които казват, че това не е достатъчно. Рязкото увеличаване на броя на потребителите на Telegram до 950 млн. души предизвика болки в развитието, които улесниха престъпниците да злоупотребяват с нашата платформа. Ето защо си поставих за лична цел да гарантирам, че ще подобрим значително нещата в това отношение. Вече започнахме този процес вътрешно и съвсем скоро ще споделя с вас повече подробности за нашия напредък.

Надявам се, че събитията от август ще доведат до това Telegram - и индустрията на социалните мрежи като цяло - да станат по-сигурни и по-силни. Благодаря отново за любовта и меметата ви."


Още по темата: общо новини по темата: 1
27.08.2024 »






Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
Колегата е прилючил темата. Лов на вещици, а и е модерно да се плюе всичко що е руско.
+1
 
 
Ако снасяш информация като Фейсо или другите платформи и даваш достъп на службите да четата всички събщения и да имат достъп до всеки профил - нямаше да имаш проблеми. Демокрацията казва, че трябва да бъдеш удобен на тези които управляват - точно както беше комунизма, но сега просто му се казва демокрация.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Международни новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Ноември 2024 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Конфискуват коли на пияни и дрогирани
Катастрофи в България
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Катастрофи в София
Бюджет 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията