ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Бизнес
Институции
Криминални
Общество
NYT: Агенти на ЦРУ търсят Хитлер в Южна Америка в продължение на 10 години след Втората световна война
Автор: Екип Sofia24.bg 15:55 / 14.04.2025Коментари (0)613
Въпреки потвърждението за смъртта на лидера на нацистка Германия Адолф Хитлер през 1945 г., американски агенти го издирват в Южна Америка през следващото десетилетие, съобщава вестник The New York Post.

В публикуваните документи от ЦРУ се посочва, че през 1955 г. агент с кодово име CIMELODY-3 получава снимка, на която се твърди, че Адолф Хитлер е на плаж в Колумбия под името Адолф Шрителмайер.

По-рано, през 1945 г., американското разузнаване съобщава, че в хотел в Ла Фаласа, Аржентина, собственост на негови поддръжници, се подготвя убежище за Хитлер.

В документа се посочва, че собственичката на хотела и нейното семейство са били "пламенни поддръжници на Хитлер“ и са правили финансови дарения на нацистката партия в началото на нейната дейност през 20-те години на миналия век чрез германския министър на пропагандата Йозеф Гьобелс.

Аржентина разсекретява всички документи за нацисти, избягали в страната след Втората световна война

В друг документ от октомври 1955 г., издаден от агент на ЦРУ, се посочва, че той е получил информация от свой приятел, който е разговарял с човек, представящ се за бившия войник от СС Филип Ситроен, който "уверено“ му заявил, че Хитлер е все още жив и се намира в Колумбия.

Ситроен твърди, че е поддържал ежемесечен контакт с бившия нацистки лидер и предоставя втора снимка, на която той е с мъж, когото идентифицира като Хитлер, на плажа в Тунху, Колумбия.

През 1955 г. ЦРУ решава да прекрати операцията, като се позовава на малките шансове за потвърждаване на теорията.

Въпреки че няма конкретни доказателства за теорията, че Хитлер е могъл да оцелее след войната и да избяга от Германия, членовете на нацистката партия използват "следи от плъхове“, за да достигнат до Аржентина и други южноамерикански държави, за да избегнат съдебно преследване за престъпленията си след Втората световна война.

Смята се, че около 10 000 нацисти и други фашистки военнопрестъпници са избегнали съдебно преследване за ролята си в Холокоста, като са избягали в Аржентина и други латиноамерикански държави.


Още по темата: общо новини по темата: 8
26.03.2025 »
19.09.2024 »
15.09.2024 »
07.09.2024 »
02.09.2024 »
31.08.2024 »
предишна страница [ 1/2 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Международни новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Бюджет 2025
Столичен общински съвет 2024-2028г.
51-ото Народно събрание
Висша лига на Англия сезон 2024/25
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията