ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Кино и филми
Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Грешките, които правим, когато се парфюмираме
Автор: Екип Sofia24.bg 11:28 / 07.05.2024Коментари (0)900
©
Миризмата на парфюм изчезва само два часа след нанасянето му? Възможна причина е допускането на груби грешки в начина на използване и избраните места по тялото.

Пример: Пръскането и разтриването на парфюм по китките. Може да е един от най-разпространените начин, но ние не сме съвсем съгласни с тази практика.

Ако впръскваш първо върху китките, после ги разтъркваш, а след това ги допираш до врата, за да нанесеш аромата, този навик не е от полза. Известният в тези среди парфюмерист Франсис Куркджиян обяснява, че търкането нагрява кожата, която по този начин произвежда естествени ензими, а те променят аромата. Най-податливи на подобно изменение са върховите и средните нотки, които отговарят за последния и най-дълъг период на разцъфването на мириса.

Парфюмът е почти като жив организъм и е изключително чувствителен към промени в околната среда. Преминаването от топъл към студен въздух отключва химични реакции при естествените съставки, а трайността на нанесения аромат намалява.

Съхраняването на цитрусов парфюм в запотена баня отнема от свежестта на аромата. Най-доброто място, на което могат да стоят шишенцата, е в кутията си при стайна температура.

Престоят на шишенце с парфюм, използван наполовина, на рафта у дома позволява на кислорода ("естественият враг на парфюма“, както го нарича Куркджиан) да разгражда молекулите на аромата, изменяйки състава му. Това не важи, ако използваш съответния парфюм ежедневно. Но в противен случай Куркджиан препоръчва съхраняването в по-малко опаковки (от 1.2 мм до 2.4 мм), за да могат ароматите да запазят свежестта си около 3 месеца. След закупуване на парфюм, при който няма избор на разфасовка, можеш да прелееш от течността в по-малки шишенца, както и да поставиш вече полупълните си бутилчици в хладилника, за да запазиш оригиналния им аромат.

Синтетичните съставки при парфюмите не означават нещо лошо. Макар да обичаме продукти от натурални съставки, някои миризми като тези на божур, фрезия и момина сълза не могат да се добият по естествен път, защото тези цветя не произвеждат аромат. Затова миризмата им се пресъздава със смесица от изкуствени молекули. Днес, за разлика от няколко века назад, химичната дейност е строго контролирана и тествана за безопасност от различни здравни организации.

Парфюмеристът Франсис Куркджиян споделя, че ароматът на парфюма не трае дълго върху суха кожа, затова се препоръчва използването на балсам за тяло или овлажнител без миризма.

Добре е също да не покриваш частта, на която си сложила парфюм, с дрехи. Затова впръсквай от продукта върху места, които са изложени навън – зоните по врата, където се усеща пулсът, китките, вътрешната сгъвка на лакътя, ако носиш блуза с къс ръкав.

Единственото изключение е в случай на много горещо време – тогава е най-добре да НЕ нанасяш продукта директно върху кожата си. Причината е, че при потене естествените масла на кожата могат да неутрализират парфюма по-бързо. Затова подходяща алтернатива е леко да пръснеш парфюм върху косата, шала или пареото си. При движението им с въздуха ароматът се разнася повече, пише Edna.bg.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Любопитни новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Декември 2024 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Зима 2024/2025 г.
Пияна компания си извика линейка в Камено, единият би шофьора
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Природни стихии
Издирват 13-годишно момче със Синдром на Даун в Старозагорско
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да (581) 53%
Не (401) 37%
Не мога да преценя (111) 10%
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията