ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
"Възраждане" попречиха на сформирането на комисия за влиянието на фамилията Сорос у нас
© Булфото
Парламентът отхвърли предложението на ДПС-Ново начало за сформирането на  временна комисия, която да установи всички факти и обстоятелства около дейността на Джордж Сорос и неговия син Александър Сорос, както и около фондациите им на територията на страната, финансиращи български физически и юридически лица, както и за установяване на свързаността им с политически партии, магистрати, образователни институции, медии, бизнес структури и органи на държавната власт. 

Временната комисия трябваше да се състои от 16 членове - по двама от всяка парламентарна група. 

В обхвата на дейността на временната комисия трябваше да установи всички факти и обстоятелства за периода от месец април 1990 година до настоящия момент, свързани с Джордж Сорос и Александър Сорос и техните фондации на територията на България. 

Преди гласуването обаче депутатите на "Възраждане" изненадващо напуснаха пленарната зала и не взеха участие в него. 

Предложението за създаването на комисията получи 62 гласа "за" - "ДПС-Ново начало", 5-ма от "БСП-Обединена левица", ИТН и МЕЧ. 

74 бяха "против" - 25 от ГЕРБ-СДС, групата на ПП-ДБ и 19 от ДПС-ДПС. 43 се въздържаха - 36 от ГЕРБ-СДС и 7 от "БСП-Обединена левица". 

След гласуването Радостин Василев обвини "Възраждане", че са "избрали Пеевски", негласувайки в подкрепа на комисията. 

"Както видяхме тяхната работа не е такава, както изглежда, за съжаление. Костадинов искам да ми обясни пак врагът Пеевски е виновен, че той не подкрепи нещо, за което за него гласуват 300 хил. души или има някаква друга причина", заяви Василев. 

Станислав Балабанов от ИТН заяви, че "Възраждане" са направили услуга "към служителите на Сорос в България". 

"На избирателите на "Възраждане" мога да им пожелая да помислят трезво и да видят кой всъщност искат да има такава комисия, кой всъщност е готов да разследва всички факти и обстоятелства по отношение влиянието на Сорос в България", каза той. 

Андрей Вълчев от БСП заяви, че думите и делата на депутатите от третата политическа сила се разминават: "Мисля, че тук трябва ясно да се каже, че "Възраждане" избягаха от спора. Избягахте вместо да защитите с гласовете си формирането на комисия". 

Костадин Костадинов отговори на критиките към "Възраждане" като заяви, че третата политическа сила "няма как да подкрепи решение на хора, които отказват да подкрепят генералния законопроект на "Възраждане", визирайки законопроекта за чуждестранните агенти. Той заяви, че ИТН и БСП са патерици, а МЕЧ "искат да бъдат патерици, но не им се получава".


Още по темата: общо новини по темата: 894
05.02.2025 »
05.02.2025 »
05.02.2025 »
05.02.2025 »
05.02.2025 »
05.02.2025 »
предишна страница [ 1/149 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Февруари 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Виж още:
Актуални теми
Евролига 2024/25
Природни стихии
Градският транспорт в София
Български тенис
В "Пирогов" спасиха живота на жена след инжектиране с ботокс
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията