ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Вицепрезидентът призова за законова рамка, която да свърже културно-историческото ни наследство с туризма
Автор: Екип Sofia24.bg 19:38 / 04.06.2024Коментари (0)994
©
Убедени сме, че нашата Родина е неизчерпаема съкровищница, която трябва да показваме на света. Но сме длъжници – трябва законова рамка, която да свърже културно-историческото ни наследство с туризма. Инициативата "Бранд България“ трябва да има своя статут, при който институции и неправителствени организации са в добра координация помежду си, за да се реализира тази дългосрочна политика. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова на събитието "Дипломация на чудесата Бранд България – докосни Родопите“, което се проведе в резиденцията на Кралство Мароко, съобщиха от Прессекретариата на държавния глава. Събитието е част от кампанията на вестник "Стандарт“ "Чудесата на България“, която се провежда под патронажа на вицепрезидента Йотова. В рамките на събитието беше представена изложбата "Чудесата на Родопите“, както и показани традиционни марокански облекла.

В приветствието си Илияна Йотова отново призова за създаването на културни маршрути, свързани с исторически места, събития и дати, както и с цели култури. "Така ще избегнем тежките грешки като например отсъствието на България от Кирило-Методиевите маршрути или случая с къщата на Димитър Талев в Прилеп, или с наследството на братята Евлоги и Христо Георгиеви“, посочи вицепрезидентът.

Йотова изрази убеденост, че трябва да бъдат подкрепени и развити идеите на Общество "Културно наследство“ за създаването на “Бранд България" – кампания, която среща много съюзници както от институциите, така и от неправителствения сектор.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Кабинетът "Желязков"
Световна черна хроника
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Бюджет 2025
Столичен общински съвет 2024-2028г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да (592) 53%
Не (411) 37%
Не мога да преценя (113) 10%
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията