ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Собственик на ресторант: Бизнесът е на колене, повишението на цените на тока е 175%
Автор: Екип Sofia24.bg 09:23 / 09.12.2024Коментари (14)767
©
Бизнесът настоява в бъдещия бюджет да се предвидят компенсации заради увеличената цена на електроенергия. Според бранша, все повече фирми са изправени до стената заради високите режийни разходи.

От ресторантьорския и туристическия бранш вече са изправени пред опасността от фалити, ако държавата не им помогне. Сметките им за ток в последните месеци растат главоломно.

Атанас Рангелов е собственик на заведение във Велинград с капацитет от 250 места. Той, както и неговите колеги, отчитат ръст в сметките си за ток през изминалите месеци.

"Драстично повишаване на цената на тока има на българските пазари. Бизнесът е "на колене" в момента. Повишението е около 110%, а ако говорим за ноември, то достига до 170 - 175%", обяви той пред Bulgaria On Air.

Тези разходи за електричество са непосилни за бизнеса, категоричен е Рангелов. А икономии от ток в ресторантите не могат да бъдат направени.

Цената на електрическата енергия през ноември на енергийната борса е достигнала малко над 328 лв./MWh – "най-високото равнище от началото на годината и втората най-висока цена на електрическата енергия в Европейския съюз. Затова работодателските организации вече призоваха служебния кабинет да предвиди в проектозакона за 2025 г. удължаване на компенсациите за високите цени на електроенергията.

"Ако повишим сега цената на електроенергия, като не знаем какви ще бъдат таваните, няма да имаме никаква предвидимост на пазара, и върнем ДДС на старата ставка от 20%, просто бизнесът буквално няма да може да устиска", категоричен е Рангелов.







Зареждане! Моля, изчакайте ...
+3
 
 
Цялата ресторантско хотелиерска сган трябва да се облага и с 60% данък печалба. А тези в курортните селища, като Велинград и Хисаря с 85%. Не е редно българския гражданин да бива подлаган на такива подигравки
+5
 
 
еми няма да си купуваш най-новата S-класа бе господин бизнесмен и ще имаш пари за тока
+6
 
 
Вас цената на борсата не ви вълнува ,защото за вас има компенсиращи цени от държавата и плащате до 180 лв.за МвЧас. Долни ,лъжливи измекяри. Една лопата зад врата и да си плащаш толкова колкото е на борсата. Помак.
Нищо не пишете - днес в Пловдив, в спортната зала има волейболен мач за суперкупата на България.
на 09.12.2024 г.
+7
 
 
За коледа мислих да ходя в Дубай, ама що не дам още 1000 евро и да ида във Велинград?! Такива сте!
Нищо не пишете - днес в Пловдив, в спортната зала има волейболен мач за суперкупата на България.
на 09.12.2024 г.
+7
 
 
Направете супата 125 лв. - и готово! Вземете пример от банскалийските главорези.
+8
 
 
Заведенията им са препълнени а цените във Велинград са най-високи от цяла България! Много нагли са станали!
+9
 
 
Нагло и просто като български хотелиер и ресторантьор! За съжаление наглостта и алчността е поразила вече 99% от българите! Комунизмът научи българина да краде и да не вярва в Бог, а неокомунизмът маскиран като демокрация го направи нагъл и алчен! Вече спрях да обиждам на животни, защото те се оказват по-почтени от повечето българи!
В сайта ли е проблема или просто са ми спрели коментарите незнайно защо
+10
 
 
Най-сивият сектор отново най-много мрънка. Тока е вдигнат за всички бизнеси, не само за тях, но само на тях ДДС-то им е 9% без да има нужда. Айде да им се връща на 20% и да се научат да предлагат качествена услуга по съотношение цена-качество.
+10
 
 
Мрънкането за помощи е станало норма, съжалявам че трябва да го констатирам но ромите са ни интегрирали, а не ние тях :Д
+9
 
 
Вчера мислех да започна бизнес, ама нещо не ми излязоха сметките. Може ли и за мен държавна помощ, едни 2-3 хиляди на ден. За ток, за заплати на мен и на жената, за самолетни билети, че бизнеса ще е с клонове на екзотични дестинации. Две служебни коли и две резервни ( може от новите полицейски БМВ -та, аз ще си ги пребоядиша).
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Февруари 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Виж още:
Актуални теми
Жена намушка с нож трима души в София
Световна черна хроника
51-ото Народно събрание
План за възстановяване и устойчивост на България
Попълване на регулатори
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията