ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Пенсионерка: Платих 162 лв. за апартамент 84 кв. за януари
Автор: Екип Sofia24.bg 10:15 / 22.01.2025Коментари (1)435
©
По-високи сметки за парно в София с до 20% се задават в края на януари, изчисляват специалисти. В други градове обаче плащат по-малко за топлина този сезон.

Александра Иванова се отоплява с централно парно. Въпреки че е пенсионер, успява да покрива месечните си разходи.

"Платила съм 162 лв. за апартамент 84 кв. за януари. Включила съм го на 3, нашите радиатори са чугунени, продухани, няма въздушни възглавници и така ми стои. Не е на най-силното, апартаментът ми е топъл и е сравнително поносимо като за пенсионер. Имам съседи, които платиха по 300 лв., много високи сметки, но те включват радиатора на 4", каза тя пред Bulgaria On Air.

Латка Цоневска пък отоплява по-малък апартамент на същата степен, но за сметка на това плаща повече.

"При мен миналата година за януари месец, когато платих, беше под 200 лв., сега е 280 лв.", коментира тя.

Цената на парното в Бургас е с 14% по-ниска от предходния отоплителен сезон. Въпреки това за много от пенсионерите и с намалението сметката пак е висока.

"Лишаваме се, за да плащаме по-малко, заради това парното ни е на по-ниска степен - на две и половина или три, и пак плащаш достатъчно, защото плащаш общи части", сподели Златка Арабаджиева.

Според председателя на Асоциацията на топлофикационните дружества Кремен Георгиев януарските сметки ще бъдат по-високи заради ниските температури.

"В България блоковете са такива - толкова санирани, има много панелки така, че общата сметка, към която се присъединяват енергийните специалисти, е градус надолу, 10% нагоре топлинна енергия за постигане на същите условия", поясни той.

Всяка година клиенти завеждат дела срещу топлофикационните дружества, тъй като се оказват длъжници без да са разбрали.

"Тези, които са, са за празни адреси, на които не е имало хора и са натрупани сметки. От това идват някои несъответствия, хората не виждат пълната информация в сайта на Топлофикация, не виждат, че имат за плащане, натрупва им се някаква сметка и изведнъж им се завежда дело", подчерта пълномощникът по дела срещу Топлофикация Виктор Райковски.


Още по темата: общо новини по темата: 999
04.03.2025 »
03.03.2025 »
03.03.2025 »
02.03.2025 »
02.03.2025 »
01.03.2025 »
предишна страница [ 1/167 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
Парното е скъпо защото има 178 345 чакала прикачени към веригата.....мога да ви кажа че бабата за по малко от половината сума щеше да се топли на климатик....пуска го на 24-25 градуса и си гледа кефа.....пък и тези дни от 12 до 16 не ти трябва нищо.....така че да се замисли и да да действа.....пък на 3 всички знаем как топли... ха-ха.....ако пък беше с алуминиеви радиатори...трета степен е да затопли само радиатора да не замръзне....иначе казано ВСЕКИ САМ СИ ПРЕЦЕНЯ.....НО 162 ЛЕВА САМО ЗА ПАРНО Е СКЪПО....ОЩЕ 80 ЗА ДРУГИ НЕЩА И СТАВА СТРАШНО.....ПОНЕ НЯМА ДА ИМА ПАРИ ДА ХВЪРЛИ МА ОНЕЗИ ОТ БАЛКОНА.....ТО АКО НЕ СЕ ТЕ ,ЩЕ СЕ ДРУГИТЕ....
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Григор Димитров в турнири през 2025-а година
147 години от Освобождението на България
Катастрофи в България
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Папа Франциск
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да (585) 53%
Не (406) 37%
Не мога да преценя (112) 10%
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията