ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Миткова: Най-често длъжниците работят в сектори като IT
Автор: Екип Sofia24.bg 19:25 / 07.03.2025Коментари (0)270
©
"Преди години профилът на длъжника беше на човек с добро образование, най-често със собствен бизнес, който обаче не може да си позволи да покрива разходите и стандарта си на живот. Сега виждаме съвсем различна картина. Задлъжнели са 25-35 годишни, млади хора, добре образовани, с модерни професии", каза председателят на Асоциацията за управление на вземанията Райна Миткова

Тя уточни, че най-често длъжникът работи в сектори като IT и дигитален маркетинг. "Те са с професии които са добре платени. Те задлъжняват не защото нямат пари, а защото не знаят как да ги управляват."

Според Миткова има едно много просто правило - месечните вноски, които правим, не трябва да са повече от 30% от дохода ни. Ако месечно получаваме 1000 лв. и вноските ни са над 300 лв., ще е много трудно да живеем нормално и да си плащаме за храната и режийните.

"На младите с добри заплати морето е до колене" предупреждава Миткова и дава още един съвет. Според нея е добре да имаме заделени пари, дори ако става въпрос да се отделят по 50-ина лева на месец, за да може ако възникнат някакви трудности, да има как да реагираме. Добре е да имаме настрана заделени пари, които да покриват разходите ни за 3 месеца. "Така, ако например се разболеем или се наложи спешен ремонт на колата, ние да не тичаме за бърз кредит с огромно оскъпяване, а просто взимаме от спестяванията", посъветва тя .

Оказва се, че хората с минимални доходи са много по-внимателни и по-разумни. Младите с по няколко хиляди лева заплата залагат на идеята "сега трябва да се живее" и затъват в дългове, категорична е пред NOVA NEWS Миткова.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Парламентарни избори октомври 2024 г.
Бюджет 2025
Природни стихии
Издирват младеж от Кула, близки подозират тежко престъпление
България и Войната в Украйна
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да (586) 53%
Не (407) 37%
Не мога да преценя (112) 10%
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията