ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
Министър Даниел Митов: МВР не е препятствало разследване на ЕП срещу бившия енергиен министър Владимир Малинов
©
МВР не е препятствало разследване на Европейската прокуратура срещу бившия енергиен министър Владимир Малинов. Това заяви от парламентарната трибуна министърът на вътрешните работи Даниел Митов по време на изслушване по темата.

Припомняме, че след призовка за обвиняем бившият служебен министър на енергетиката Владимир Малинов не се е явил в българския офис на Европрокуратурата.

Прокуратурата не е искала съдействието на МВР, за да предотврати евентуално напускане на страната на Владимир Малинов, каза още Митов.

"МВР предприема действия по указания на прокуратурата. В случая прокуратурата не е изисквала от нас да предприемаме действия, така че да следим дали г-н Малинов няма да изчезне. Засега няма и такива признаци. МВР не може да действа самоволно в случая", уточни министърът.

По повод връщането на Владимир Малинов като член на Управителния съвет на "Булгартрансгаз", министърът на енергетиката Жечо Станков каза, че тези назначения не са в неговите правомощия и подчерта, че от "Булгартрансгаз" са предоставили на ЕП всички документи за обществената поръчка за разширение на подземното газово хранилище "Чирен".


Още по темата: общо новини по темата: 202
31.03.2025 »
29.03.2025 »
29.03.2025 »
28.03.2025 »
28.03.2025 »
24.03.2025 »
предишна страница [ 1/34 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Февруари 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Виж още:
Актуални теми
Български тенис
Григор Димитров в турнири през 2025-а година
Боклуците в София
Опасен ли е популярният сред младежите в България райски газ?
Кабинетът "Желязков"
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията