ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
София
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Институции
Криминални
Общество
Бизнес
МВнР: Приветстваме освобождаването на Даниела Гилбоа, надяваме се и вторият заложник с българско гражданство да се завърне скоро
Автор: Лора Димитрова 13:08 / 25.01.2025Коментари (0)1000
©
С голямо облекчение и радост България приветства освобождаването на българската гражданка Даниела Гилбоа, държана в плен от групировката “Хамас". Това положително развитие е резултат от интензивни дипломатически усилия, в които България активно участва, съобщиха от пресцентъра на МВнР. 

Публикуваме останалата част от съобщението без редакторска намеса:

"България изразява специална благодарност към Катар, Египет и САЩ, и лично към емира на Катар Негово Височество шейх Тамим бин Хамад Ал Тани, чиято решаваща роля и личен ангажимент в посредничеството бяха от ключово значение за постигането на споразумението за прекратяване на огъня в Газа и освобождаването на заложниците. Изразяваме надежда в близко бъдеще всички останали заложници, в т.ч. другият заложник с българско гражданство - Матан Ангрест да се завърнат при своите близки.

България ще продължи да подкрепя усилията на международната общност това споразумение да бъде изпълнено докрай, което да доведе както до освобождаването на всички останали заложници, така и до трайно спиране на насилието и създаване на условия за мир и стабилност в региона.

България остава ангажирана с усилията за защита на своите граждани и едновременно с това продължава да подкрепя всички международни инициативи, насочени към постигането на дългосрочен мир и сигурност."


Още по темата: общо новини по темата: 433
08.03.2025 »
26.02.2025 »
22.02.2025 »
15.02.2025 »
10.02.2025 »
08.02.2025 »
предишна страница [ 1/73 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Избират нов омбудсман
Парламентарни избори октомври 2024 г.
Войната в Украйна
Кабинетът "Желязков"
Бюджет 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в София и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли да се дадат повече права на районните кметове?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
София
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0700 45 024

novini@sofia24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Софиянци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията